Nagroda dla Studenckiego Koła Astronautycznego

15 listopada podczas Finałowej Gali Miss i Mistera PW w ramach obchodów Dnia Politechniki Warszawskiej, prezes Fundacji PW wręczył przedstawicielom SKA czek o wartości 10.000 złotych „za największy studencki odlot naukowy 2012”. To pierwsza tego typu nagroda przyznana na Fundację PW.

Studenckie Koło Astronautyczne działa od 1996 roku przy Instytucie Techniki Cieplnej i skupia obecnie ok. 50 osób – w tym najliczniejszą grupę stanowią studenci Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa.

„Obecnie koło pracuje nad Husarem - robotem księżycowym, rakietą ponaddźwiękową i balonem stratosferycznym. Planujemy rozpocząć prace nad PW-Satem 2” – mówi Prezes Studenckiego Koła Astronautycznego, Błażej Żyliński.